OSGB Yetki Belgesi

Sembol OSGB; Türkiye’de 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun yürürlüğe girdiği  2013 yılında T.C. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü (İSGGM) Tarafından 691 Belge Numarası ile  yetkilendirilmiş OSGB‘dir.  

Sembol OSGB; mobil olarak hizmet veren 40 kişilik kadrosu ile; İstanbul’un tüm ilçeleri, Tekirdağ ve Gebze bölgesinde yerinde doğrudan yetkili OSGB olarak, Mesleki çözüm ortaklarıyla Türkiye’nin tüm illerinde hizmetinizdedir.

Aşağıda Sembol OSGB yetki belgesi bilgilerinize sunulmuştur:

Sembol Osgb Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Yetki Belgesi

ÇSGB tarafından yetkili OSGB listesine İSG KATİP sistemi üzerinden ulaşabilirsiniz. İSGGM tarafından gerekli standartları taşıyan OSGB’ler yetkilendirilerek hizmet vermeye başlarlar ve Bakanlık müfettişleri tarafından 6 ayda bir denetlenirler. CEZA puanı uygulaması ile yetkilendirilmiş OSGB’nin yetkisi askıya alınabileceği gibi süresiz olarak kapatma kararı da verilebilir. Yetkilendirilmiş OSGB’ler 5 yılda bir sıfırdan tekrar tüm yetkilendirme başvuru evrakları ile tekrar T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na  başvuru yapar ve belge harcı ödemesi ile yetki süresini uzatabilir.

İş sağlığı ve güvenliği hizmeti almak isteyen firmalar, yetkilendirilmiş OSGB listesinden, OSGB yetki belgesini kontrol etmelidirler. Yetkisi askıya alınan veye listede olmayan firmalar ile İSG sözleşmesi yapmamalıdırlar.

HEDEFİMİZ GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI VE İNSAN SAĞLIĞI OLMUŞTUR.

Konuşmaya Başla
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz.
Merhaba ben Sembol Osgb Teknik Destek Uzmanınız!
Sembol Osgb Web Sayfamızdaki OSGB Yetki Belgesi hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız mı var?

Hemen Yardımcı Olabilirim...
Powered by