Mobil Sağlık

Sembol Osgb Mobil Sağlık Hizmetleri

Mobil Sağlık – Gezici İSG Hizmetleri

Çalışanların sağlıkları günümüzde yapılan yasalarla güvence altına alınmıştır. Çalışanların sağlık muayenelerinin ve taramalarının yapılması 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili yönetmelikler uyarınca yasal bir yükümlülük halini almıştır. Tüm çalışanların hastaneye gönderilemeyeceği durumlarda Mobil / Gezici Sağlık Aracı ile işyerlerine gelen hekimlerle sağlık taramalarının yapılması sağlanır. Mobil/Gezici İSG Hizmetleri işverenler için zamandan ve paradan kazanç sağlamaktadır.

Gezici / Mobil araçta vermekte olduğumuz gezici İSG hizmetleri kapsamında aşağıdaki işlemler yapılır:

  • Akciğer Grafisi
  • Portör Taraması
  • Odiometri
  • Spirometri
  • Aşı Uygulaması
  • Laboratuar Tetkikleri
  • Göz Taraması

İşe Giriş Sağlık Raporu

İşe yeni başlayacak işçiler için yapılması gereken Portör muayenesi, İşitme testi, Tam kan sayımı, Hepatit testleri, Akciğer grafisi, Karaciğer fonksiyon testleri, Böbrek fonksiyon testleri vb. testleri işe giriş sağlık raporu işlemlerini kurumumuz aracılığıyla yaptırabilirsiniz.

Ağır ve tehlikeli işlerde çalıştırılacak işçiler için Akciğer Filmi, İşitme Testi, EKG (Elektrokardiyografi), Solunum Fonksiyon testi ve Kan testleri yapılır.

Bu testler İş yeri hekimi tarafından değerlendirilip özlük dosya halinde tek tek dosyalanıp takdim edilir.

İşçilerden istenen bu tür testler, diğer sağlık kuruluşlarındaki yüksek maliyetleri nedeni ile işçiler tarafından yapılamamaktadır. Bunun yanı sıra işverenleri ise zaman ve maddi olarak zorlamaktadır. Hastanelerde, özel sağlık kuruluşlarında sıra ve yüksek ücret nedeniyle aksamalar meydana gelmekte, bu da işçilerin sağlık verilerinin oluşturulmasında ve takibinde sorunlar oluşturmaktadır. Bu sebepten kurumumuz aracılığıyla bu tarz sorunlar yaşamadan işlemlerinizi hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

mobil sağlık taraması nedir

mobil sağlık hizmetleri firmaları

mobil sağlık uygulamaları

Sembol OSGB, İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinizde güçlü çözüm ortağınızdır.

Konuşmaya Başla
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz.
Merhaba ben Sembol Osgb Teknik Destek Uzmanınız!
Sembol Osgb Web Sayfamızdaki Mobil Sağlık hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız mı var?

Hemen Yardımcı Olabilirim...
Powered by